top of page

Kalomira

Şarkıcı

Maria Kalomira Sarantis (Yunan: Μαρία Καλομοίρα Σαράντη) 31 Ocak 1985, New York doğumlu, Yunan-Amerikalı şarkıcı.

2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistan'ı "Secret Combination" adlı şarkıyla temsil etmiştir ve üçüncü olmuştur.

Kalomira , Star Academy serisinin lisanslı bir çeşidi olan Antenna'nın realite şarkı yarışması Fame Story 2 için New York City seçmelerine katıldı . New York'ta 200'den fazla seçmeden seçilen iki kişiden biriydi. Ağırlıklı olarak İngilizce konuşmasına ve akıcı bir şekilde Yunanca konuşmamasına rağmen , Kalomira , burslu olarak müzik okuduğu Adelphi Üniversitesi'nde bir dönem kolejini tamamladıktan sonra Yunanistan'a gitti. Kalomira birinci oldu ve profesyonel şarkıcılık kariyeri başladı. Kalomira yarışmayı kazandı, 200.000 Euro kazandı ve Heaven Music ile kayıt sözleşmesi yaptı.

2007'nin sonunda Heaven Music , 2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistan'ı temsil etmesi için 2008 Ulusal Finalinde yarışmacı olarak Kalomira'yı seçti . [7] Kalomira , Konstantinos Pantzis tarafından bestelenen ve sözleri Poseidonas Giannopoulos'a ait olan " Secret Combination " adlı Yunan hissi veren R&B tarzı iyimser bir şarkı seçti.

24 Mayıs'taki Eurovision finalinde 218 puanla Rusya ve Ukrayna'nın ardından üçüncü oldu. Eleni Menegaki ile yaptığı röportajda , her şeyden önce Yunan halkının performanstan gurur duymasını istediğini söyledi.

2015 yazında Kalomira, Panik Records tarafından yayınlanan "This Is Summer" adlı yeni bir yaz şarkısını seslendirerek MAD VMA 2015'te sıcak bir görünüm elde etti . Buna paralel olarak bazı televizyon röportajları verdi ve üçüncü çocuğunu bir kız çocuğu olan 2016'ya kadar ABD'ye gitti. Aralık 2016'da, önceki plak şirketi Heaven Music'in merakla beklenen Noel single'ı "Ayta Ta Hristougenna" / "Christmas Time"ı yapmaya karar verdi . Kalomira, yeni müzik yetenek yarışması Rising Star'ın kulislerine TV sunucusu olarak katıldı .

Diskografi:
Kalomira (2004)
Paizeis? (2005)
I Kalomira Paei Cinema (2006)
Secret Combination: The Album (2008)

Kalomira
bottom of page