top of page

Silvia Night

Şarkıcı

Silvía Night, Skjár einn televizyon kanalının İzlanda komedi programı Sjáumst með Silvíu Nótt'ta (The Silvia Night Show) kurgusal, hicivli bir karakterdir. 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İzlanda'nın katılımcısıydı . Hem sahnede hem de sahne dışında yaptığı tuhaflıklar tartışma yarattı ve uluslararası medyanın dikkatini çekti.

Silvía'nın kişiliği narsisizmden , bencillikten oldukça etkilenir ve kendini Dünya gezegeninde yürüyen en ünlü ve yetenekli kişi olarak görür. İzlandaca tam adı Silvía Nótt Sæmundsdóttir'dir.

Silvía'nın en sevdiği yiyecekler suşi ve beyaz peynirdir ve bir model, şarkıcı ve film yıldızı olarak bir kariyer hedeflemektedir. Dil kullanımı ağır argo içeriyor ve İzlandaca konuşurken sık sık İngilizce kelimeler ve ifadeler kullanıyor., her zaman doğru değil. (Eurovision Şarkı Yarışması'ndaki halka açık yerlerinde, İzlanda aksanını her zamankinden daha fazla abartarak tamamen İngilizce konuştu.)

Silvía Night, İzlanda ulusal finallerini kazandıktan sonra İzlanda'nın 2006 Eurovision Şarkı Yarışması'na "Congratulations" şarkısıyla katıldı.Silvía'nın şarkısı 18 Mayıs'ta Atina'da düzenlenen yarı finalde 13. oldu ve onu 20 Mayıs'taki finalin dışında bıraktı.

Silvía'nın şarkısı 18 Mayıs'ta Atina'da düzenlenen yarı finalde 13. oldu ve bu sonuç, O'nu 20 Mayıs'taki finalin dışında bıraktı.

Silvía, Atina'da bulunduğu süre boyunca teknisyenlere ve gazetecilere kışkırtıcı ve kaba davrandı ve onlara "Lanet amatörler" dedi. Basın toplantısı sırasında gazetecilere gözlerinin içine bakmamalarını emretti.

Sahnede, "Siktirin gidin, lanet olası geri zekalılar" diye bağırdı; şarkıcının aslında sorunlu ve kaba biri olduğunu söylendi.

Silvia ayrıca Carola'nın Büyük Final için kalifiye olmasının tek sebebinin yarışmadan önce EBU başkanıyla bir arabada seks yapması olduğunu iddia etti. Ciddi olup olmadığı sorulduğunda, "Evet. Onları otel odamın hemen dışında bir arabada gördüm. Yaptığı şey korkunç... Kalifiye olmamam onun suçu. Buraya geldiğimden beri beni kopyalıyor" dedi.

Yarı finale çıkışında, diğer ülkelerden gelen izleyicilerin ve sanatçıların büyük bir kısmı onu yuhalayarak tepki gösterdi, sözde kışkırtıcı ve profesyonel olmayan davranışına müsamaha göstermedi.

Şarkı finale kalamadı. Silvía, 'pişmanlığını' belirtmek için bazı fotoğraf çekimleri yaptı. Erkek arkadaşını tokatlıyormuş gibi yaptı ve ardından köprüden atlamakla tehdit etti. Ardından küfürlü bir şekilde bağırmaya ve gazetecilere tükürmeye başladı. Bir noktada bağırdı, "nankör piçler! Gerçek makyözü bile olmayan Finlandiyalı çirkin insanlara oy veriyorsunuz ve bana oy vermiyorsunuz çünkü ben Hollandalı bir sürtük değilim ve İsveçli çirkin, kahrolası, yaşlı bir kaltak değilim!" diye bağırdı.

Silvía'nın ilk stüdyo albümünün adı Goldmine idi . Resmi web sitesine göre İzlanda müzik tarihinin en büyük rekor sözleşmelerinden birine imza attı. Goldmine , 23 Nisan 2007'den başlayarak iki hafta boyunca Resmi İzlanda Albümleri tablosunun zirvesinde yer aldı. Albümden ayrıca "Thank You Baby" ve "Goldmine" adlı iki single çıktı.

Bu albümden sonra da, bir daha ortalıkta gözükmedi.

Diskografi:
Goldmine (2007)

Silvia Night
bottom of page