top of page

Duygu Özaslan

Fenomen

Duygu Özaslan, 17 Nisan 1991, İstanbul doğumlu, Türk YouTuber ve İnternet ünlüsüdür. Özaslan, İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü kazansa da sonrasında bırakmıştır.

YouTube'da genellikle makyaj ve yaşam tarzı türünde videolar çekmektedir.

2017'de yapılan bir araştırmada Duygu Özaslan'ın takipçilerinin "hayranlar", "sevmeyenler" ve "doğrucular" olmak üzere üç ana gruptan oluştuğu rapor edilmiştir. 2018 yılında 242 kişiyle yapılan bir araştırmada, Duygu Özaslan'ın Danla Bilic ve Çağla Şikel'den sonra en çok takip edilen güzellik vlogerı olduğu tespit edilmiştir. Katılımcıların %12.4'ü Duygu Özaslan'ı takip ettiğini belirtmiştir. 2020 yılı Temmuz ayı itibarıyla Özaslan'ın 1.45 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır.

YouTube kanallarındaki ürün yerleştirme çalışmalarıyla alakalı yapılan bir araştırmada, Özaslan'ın YouTube kanalında 1 Haziran 2017 ve 20 Şubat 2018 tarihleri arasında yüklediği videolar analiz edilmiş ve bu videolarda izleyicilerin reklamdan ziyade Duygu Özaslan ve videonun çekim kalitesiyle ilgilendiği tespit edilmiştir.

Duygu Özaslan'ın sahanda yumurtayı Türkçesini unutarak "sunny side up" şeklinde tanımlaması tepki çekmiştir. Ayrıca Özaslan, Temmuz 2020'de kendi Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflardan daha farklı fotoğrafların basına servis edilmesi üzerine sosyal medya kullanıcıları tarafından hakaretler eşliğinde linç edildi. Özaslan, bunun üzerine bulimia nervoza hastalığına yakalandığını ve tedavi aşamasında olduğunu açıklamıştır.

Vücut Ölçüleri:
Boy 166 cm
Ağırlık 54 kg
Göğüs çevresi 86 cm
Bel çevresi 61 cm
Basen çevresi 86 cm
Sütyen ölçümü 85B

Duygu Özaslan
bottom of page