top of page

Sibil Çetinkaya

Fenomen

Sibil Çetinkaya, 10 Mayıs 1994 doğumlu sosyal medya fenomenidir.

İlkokulu ve liseyi Özel Enka Okullarında tamamlamıştır. Mezun okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümüne giriş yapmıştır. Daha sonrasında; Üniversite değişim programları ile Londra’ya gitmiş ve küçüklük hayali olan oyunculuk serüveninde adımlar atmıştır.

Türkiye’de Ayla Algan, Ekol Drama, Can Gürzap Diyalog kursu, Tümay Özokur gibi önemli eğitmenlerden çeşitli eğitimler almıştır. Daha sonra oyunculuk eğitimine Londra City Academy’de devam etmiş ve LAMDA Akademisi’nde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır.
Aslında Sibil’in oyunculuk hayalinin dönüm noktası, BAFTA’da bir tiyatro oyununda sahne alması olmuştur.

Londra’da Harry Potter’ın cast direktörü Lauren Dickens’la tanışmış ve Rockliffe çalışmasında yer almıştır.

Türkiye’ye gelince oyunculuk sektörüne yanaşmayan Sibil Çetinkaya, üniversitesinin son yılında Bilgi Üniversitesi’nde yer alan çeşitli kamera önü programlarında yer almış, üniversiteyi tamamladıktan sonra ise TV 8 Kanalı İç Yapım ekibinde ve kamera arkası bölümünde çalışmıştır.
Daha sonra kendi kanalını açan Sibil Çetinkaya, YouTube dünyasına giriş yapmıştır.

YouTube kanalında birçok farklı konu üzerinde vloglar ve videolar çeken Sibil Çetinkaya, bu platformda kendi renkli kişiliğini ve kendi ürettiği kreatif içerikleri izleyicileriyle paylaşmaktadır.

Başarılı Youtuber ve Influencer aslında bu mesleğe ilk olarak yeme-içme ve mekan önerileri videosu çekerek başlamıştır.

Bu başarıdan ilk olarak bir internet televizyon şirketi haberdar olmuş ve Sibil Çetinkaya'ya platformlarında yer alan 'Kafayı Yersin' isimli programda sunucu olarak yer vermişlerdir.

Türkiye’de şehir şehir dolaşarak 'Kafayı Yersin' adlı programı sunan Sibil’in renkli ve eğlenceli kişiliği sayesinde program büyük bir beğeni toplamıştır.

Şimdi ise Sibil Çetinkaya, her zamanki gibi moda, eğlence, lifestyle içerikleriyle yüzbinlerce kişiye sesleniyor ve kitlesi Sibil ile beraber büyüyor.

Vücut Ölçüleri:
Boy 172 cm
Ağırlık 58 kg

Sibil Çetinkaya
bottom of page