top of page

Barbara Palvin

Model

Barbara Palvin, 8 Ekim 1993, Budapeşte doğumlu, Macar model. İlk olarak 2016 yılında Sports Illustrated Swimsuit Issue dergisinde yer aldı. 2019'da Victoria's Secret Meleği oldu.

Barbara Palvin, Budapeşte'de doğdu. Erken yaşlarda şarkı söylemeyi ve futbolu hobileri olarak belirtmiştir.

Palvin; 2006 yılında, 13 yaşındayken Budapeşte sokaklarında keşfedilmiştir. İlk fotoğraf çekimi o yıl "Sport Magazine İllustrated" için olmuştur. Hemen arkasından Asya'ya taşınıp modellik kariyerini orada devam ettirmiştir. O zamandan beri L'Officiel, Vogue Rusya, Glamour Hungary ve Jalouse Magazine<nowiki>'in kapaklarında yer almış, Armani Exchange, H&M, Victoria's Secret, Pull and Bear ve Mavi gibi markalar için modellik yapmıştır. Şubat 2012'de ise L'Oreal Paris'in elçisi olmuştur.

İlk defile tecrübesi Şubat 2010'da Milan Moda Haftası (Milan Fashion Week)'te Prada içindi. Ayrıca Louis Vuitton, Miu Miu, Nina Ricci, Emanuel Ungaro, Christopher Kane, Julien MacDonald, Jeremy Scott, Vivienne Westwood, Etro gibi markaların defilelerine çıkmış, 2011 yılında Chanel'in sonbahar öncesi defilesinin açılışında bulunmuştur.

models.com'un Top 50 Models Women anketinde 40. seçilen Palvin, çoğunlukla Rus model Natalia Vodianova ile karşılaştırılıyor. İngiliz Vogue editörü Miranda Almond onun için "Onu seçtik çünkü o kesinlikle ince bir güzelliğe sahip, genç Brooke Shields ve Natalia Vodianova arasında bir görüntüsü var." demiştir. Vodianova ve Kate Moss'u sevdiği modeller olarak belirtmiştir.

Palvin, 2019 yılında Victoria's Secret meleği olmuştur.

Palvin, 2018'den beri Amerikalı aktör Dylan Sprouse ile ilişki içerisindedir.

Vücut Ölçüleri:
Boy 175 cm
Ağırlık 58 kg
Göğüs çevresi 85 cm
Bel çevresi 59 cm
Basen çevresi 89 cm
Sütyen ölçümü 85B

Barbara Palvin
bottom of page