top of page

Bella Hadid

Model

Isabella Khair Hadid, 9 Ekim 1996 doğumlu, Filistin asıllı Amerikan modeldir. 2016 yılında sektör uzmanları tarafından Model.com'un Yılın Modeli Ödülleri'nde "Yılın Modeli" seçilmiştir.

Hadid 9 Ekim 1996'da Washington, DC'de doğdu. Gayrimenkul emlak geliştiricisi Mohamed Hadid ile Hollandalı televizyon kişiliği ve model Yolanda Hadid'in kızıdır. Gigi Hadid isminde bir ablası ve Anwar Hadid isminde bir erkek kardeşi vardır. Hadid'in ayrıca babasının önceki evliliğinden Marielle ve Alana isimli iki ablası bulunmaktadır. Hadid 2014 sonbaharında New York'a taşındı ve IMG Models'e imza atarak Parsons School of Design'da fotoğrafçılık okumaya başladı.

22 Temmuz 2014'te Hadid tutuklandı ve Alkollü araç kullanmak ile suçlandı.[1] Ehliyeti bir yıl süreyle askıya alındı. Hadid'e ayrıca 25 saat toplum hizmeti vermesi ve 20 saat Adsız Alkolikler toplantısına katılma emri verildi.

Hadid, 2015'in başında Kanadalı şarkıcı The Weeknd ile ilişkiye başladı; çift ​​ilk olarak Nisan ayında Coachella'da görüldü. Hadid, Aralık 2015'te "In the Night" adlı müzik videosunda rol aldı. Şubat ayında 2016 Grammys'de kırmızı halı görünümlerini bir çift olarak yaptılar. Kasım 2016'da çiftin, programları çok çeliştiği için ayrıldığı bildirildi. Ancak, 2018'de tekrar bir araya geldiler ve 2019'da bir kez daha ayrıldılar. İkili ayrıldıktan dokuz ay sonra tekrar ilişkilerine devam etmiştir.

Hadid "Müslüman olmaktan gurur duyduğunu" söyledi. 8 Aralık 2017'de Hadid, Trump'ın İsrail ABD Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıması ve Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına karşı kız kardeşi Gigi ile Londra protestolarına katıldı.

Vücut Ölçüleri:
Boy 175 cm
Ağırlık 55 kg
Göğüs çevresi 86 cm
Bel çevresi 61 cm
Basen çevresi 86 cm
Sütyen ölçümü 85B

Bella Hadid
bottom of page