top of page

Doja Cat

Şarkıcı

Doja Cat, 21 Ekim 1995'te Los Angeles'ta doğan, Amerikalı şarkıcı. Gerçek adı, Amala Ratna Zandile Dlamini'dir.

Amerika’da doğmuş olsada kökeni Afrika’ya uzanmaktadır. Babası Güney Afrikalı Aktör, Yapımcı ve Besteci, annesi ise ressam’dır. Ayrıca büyükannesi de sanatçı olan ünlü isim sanatçı bir ailede yetişmiştir. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış ve dansa ilgi duymuştur. Ailesi tarafından sanata yönlendirilen Doja Cat, çocuk yaşlarda dans ve piyano eğitimi almıştır.

Genç yaşlarda SoundCloud üzerinden şarkılarını yayımlamaya başladı. 17 yaşında RCA Records ve Kemosabe Records ile bir kayıt sözleşmesi imzaladı, daha sonra çıkış EP'si Purrr! ile birlikte "Go to Town", "So High" ve " Tia Tamera " gibi bir dizi tekli yayımladı. Doja Cat, YouTube'da viral olan teklisi "Mooo!" ile 2018 yılında öne çıktı.

Doja Cat, çıkış albümü Amala'yı 2018 yılında, delüks versiyonunu ise 2019 yılında yayımladı. 2019'un Ağustos ayında "Juicy" teklisini yayımladı ve bu şarkısının Amerikan Billboard Hot 100 listesine 83 numaradan giriş yapmasıyla bu listedeki ilk şarkısını elde etmiş oldu. "Juicy" daha sonra aynı listede 45 numaraya kadar yükseldi. 2019'un Kasım'ında Doja Cat ikinci stüdyo albümü Hot Pink'i çıkardı.

Diskografi:
Amala (2018)
Hot Pink (2019)

Vücut Ölçüleri:
Boy 165 cm
Ağırlık 55 kg
Göğüs çevresi 84 cm
Bel çevresi 61 cm
Basen çevresi 97 cm
Sütyen ölçümü 85B

Doja Cat
bottom of page