top of page

Dilay Korkmaz

Sunucu

1990 yılında Ankara'da doğan, Dilay Korkmaz, Gazi Üniversitesi Muhasebe bölümünden mezun oldu.

2010 yılında Miss Turkey'e katılan güzel isim, bu yarışmada dördüncü oldu. Bu yarışma ardından Çin'de Miss İnternational yarışmasına katılan Dilay Korkmaz, 80 aday arasından ilk 15'e girerek dikkatleri üzerine topladı.

Güzel isim 2010 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında 4. olarak ülkemizi Uluslararası platformda temsil etme hakkı kazandı. Bu kapsamda Çin'de Miss International yarışmasına katılan isim 80 ülke mankeni arasından ilk 15'e girerek büyük başarıya imza attı.

En son Kanal D ekranlarında yayınlanan Magazin D programının sunuculuğunu yapan Dilay Korkmaz, buradan istifasını 11 Temmuz 2020 tarihinde duyurdu.

Eğitim hayatının ardından kariyer planlamasının odak noktasına spiker olmayı koyan Korkmaz, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı.

Dünya güzellik yarışmasından döndükten sonra 2011 yılında Acun Medya'da işe başladı. Hem prodüksiyon hem kamera önünde yer aldı. Survivor İnce Hesaplar ve O Ses Türkiye programlarını sundu. Buradan ayrıldıktan sonra Star TV ve Kanal D'de çalıştı.

Vücut Ölçüleri:
Boy 182 cm
Ağırlık 61 kg

Dilay Korkmaz
bottom of page